Anahtar Kelimeler: bursa yıldırım'da 'yazarlık okulu'


Bursa Yıldırım'da 'yazarlık okulu'

Bursa Yıldırım'da 'yazarlık okulu'

Bursa'da Yıldırım Belediyesi’nin önemli buluşmalara ev sahipliği yaptığı Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’nde 13 hafta sürecek ‘Yazarlık Okulu’ edebiyatseverlerin iştiyakıyla başladı.

BURSA (İGFA) - Yıldırım Belediyesi Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’nde düzenlenen Yazarlık Okulu’nda eğitimler başladı. Yazar Hasanali Yıldırım’ın eğitmenliğinde yapılan ilk derse Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Gazeteci-Araştırmacı Yazar Nihat Nasır katıldı.

Program, atölyeye seçilen 50 kişinin yazarlık hedeflerini ve programdan beklentilerini aktarmasıyla başladı. Ardından ‘Yazıya İlk Adım: Okuma, Okur Okuması ile Yazar Okuması Farkı’ üzerine konuşan Yazar Hasanali Yıldırım, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı ve onlara kitap tavsiyelerinde bulundu. Yazarlık Okulu’nu gerçekleştirdikleri için Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür eden Hasanali Yıldırım, “Elimden geldiğince yıllardır edindiğim tecrübeleri gençlerimize aktarmak niyetindeyim” sözlerini kullandı.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, gelen bu yoğun taleplerin kendilerini yeni mekânlar kazandırmak, yeni programları hayata geçirmek için harekete geçirdiğini belirterek, "Yıldırım Belediyesi olarak haftada 1 saat kullanılan bu ortamı 365 gün 24 saat dolu dolu kullanılabilecek yer haline getirdik. Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanemiz ile bu bağlamda amacımıza ulaştık” dedi.

Öte yandan 2 haftada bir Cumartesi günleri yapılacak ve 13 hafta devam edecek olan Yazarlık Okulu’nda katılımcılar kurmaca metin yazmanın hem teorik yanını hem de pratik yanını öğreneceği öğrenildi.


Haber Kaynak : İGFA