''Geleceğe Nefes'' sloganıyla ''Üniversite Korusu Fidan Dikimi Töreni'' gerçekleştirildi

“Geleceğe Nefes'' sloganıyla ''Üniversite Korusu Fidan Dikimi Töreni” Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in teşrifleriyle MCBÜ Şehit Prof. İlhan Varank Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi.

ÖNDER GÜZELARSLAN - Manisa Celal Bayar Üniversitesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlediği, “Geleceğe Nefes'' sloganıyla ''Üniversite Korusu Fidan Dikimi Töreni” Manisa Valisi Yaşar Karadeniz’in teşrifleriyle MCBÜ Şehit Prof. İlhan Varank Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törene, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Büyükşehir Kent Estetiği Daire Başkanı Hakan Göktaş, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Haşim Yener Bilir, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Manisa Orman İşletme Müdürü İlker Özdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Kazaz, Prof. Dr. Ramazan Gökbunar, akademisyenler ve fidan bağışçıları katıldı.

Çok sayıda çınar fidanının toprakla buluştuğu tören, açılış ve protokol konuşmaları, en fazla fidan bağışı yapan bağışçılar ile üniversite kampüs alanı, çevre düzenlemesindeki katkıları nedeniyle Büyükşehir, Şehzadeler, Yunusemre Belediyeleri ile Manisa Orman İşletme Müdürülüğü’ne teşekkür belgesi takdimi ve fidan dikiminin gerçekleştirilmesi ile devam etti.

'Üniversite Korusu Fidan Dikimi Töreninde en fazla fidan bağışı yapan Düzce'nin sevilen iş adamı Ardahan Demir ve İstanbul'da danışmanlık hizmetleri veren Mehmet Çamur, Üniversite Rektörlüğü tarafından kendilerine verilen sertifikayı Manisa Valisi Yaşar Karadeniz'in elinden aldılar. 

Dikilen fidanların geleceğe nefes olması temennisiyle böylesi anlamlı bir projeye imza atan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü'nü kutluyoruz