Göbek Eritmek İçin 11 Besin

Göbek eritmek hemen hemen herkesin belirli zamanlarda önemli uğraşılarından biridir.

Göbek eritmek hemen hemen herkesin belirli zamanlarda en çok uğraştığı sorunlarından biridir. Özellikle tatil sezonuna yakın göbek eritmek için çalışmalar yapılır. Kış aylarında fazla kiloların kıyafetle gizlenebilmesine karşın yazın bu durum farklı olmaktadır. Giyilen ince kıyafetler fazla kiloları gözler önüne sermekte ve bu durum kilolu insanlar için problem teşkil etmektedir. Bu durumun önüne geçmek isteyenler ise "göbeğimi nasıl eritebilirim?" diye sormaktadır. Spor yapmak sağlıklı kilo vermenin birinci anahtarıdır. Ancak bu konuda istikrar sağlayamayanlar için en azından beslenmesine dikkat edebileceği noktaları sizler için derledik. Göbeğinizi eritme konusunda size destek olabilecek besinleri aşağıda bulabilirsiniz.

Göbek Eritmek İçin 11 Besin

Göbek eritmek konusunda sizlere ne şekilde fayda sağlayabileceğini bilmek isteyebileceğiniz besinler şunlardır: 

1. Kabak, su ve lif oranı çok yüksektir. Liflerin mideden bağırsaklara geçişi uzundur. Uzun olması ile insanı daha çok tok tutar. Kabakları doğrarken ele yapışan bir sıvı vardır, bu sıvı bağırsak duvarındaki mukozayı besler. Sağlık açısından da önemli bir besindir. 
2. Yumurta, sağlıklı yağlar içerir ve protein oranı yüksektir. Omega 3 ve lesitin gibi sağlıklı yağlar içerir. Metabolizma hızlandırır, kan şekerini dengeler ve gün içerisinde tok tutan bir besindir. 
3. Ispanak, sebzelerden kalorisi azdır. Lifli ve su oranı yüksektir. Metabolizmayı hızlandırıcı bir besindir. 
4. Taze zencefil, çayını kaynatıp içmek daha faydalıdır. Kuru zencefil de iyi olmakla beraber taze varsa o tercih edilmelidir. İlk içildiği zaman sıcaklık hissi gelecektir bu metabolizmanın hızlandığına işarettir. Mide ve bağırsak sağlığı için önemlidir. 
5. Yoğurt, içerdiği kalsiyum ve protein sayesinde metabolizmayı hızlandırır. Kalsiyum göbekteki yağ erimesini destekler. 
6. Yulaf ezmesi, çok yüksek lif içeriğine sahiptir. Düşük karbonhidrat ve yüksek proteine sahiptir. Tüketildiği zaman diğer besinlere de fayda sağlar. Mideden bağırsağa geçişi yavaşlatır ve tokluk hissi uzun sürer. Lif sayesinde bağırsakları hızlandırır ve metabolizmayı hızlandırır. 
7. Tavuk ve balık, protein oranı yüksektir. Etin dahil edilmemesinin sebebi yağ oranı fazla olmasıdır. Yağda kızartıldığında sağlıklı etkisini yitirir. 
8. Lahana, lif oranı yüksektir. Tiroid hastalarının tüketmemesi gerekir. Çok da fazla tüketilmesi Su oranı yüksek ve bağırsakları hızlandırır. 
9. Bakliyatlar, bitkisel proteinlerdir. B12 ve demir gibi faydalı vitaminlere sahiptir. Protein ve lif oranı sayesinde tokluk hissi verir. 
10. Pul biber, tuzsuz olmasına dikkat edilmelidir. Metabolizmayı hızlandırır, yemeklerde kullanılmasında fayda vardır. 
11. Elma, meyvelerden kilo vermek için yararlı besindir. Ara öğün olarak yeşil elma yemek faydalı olacaktır. 
 

Yine de sağlıklı kilo vermek, göbek eritme için spor yapmanızı tavsiye ediyoruz. Beslenme ve sporla kiloyla ilgili sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.