Olimpos’a nasıl gidilir? Olimpos kamp yerleri ve plajları

Olimpos’a gittiğinizde mutlaka Olimpos harabelerinin fotoğrafını çekmeyi unutmayın.

Antalya Olimpos’a özel araçla gitmek istiyorsanız Kemer ve Ulupınar güzergâhından sonra Olimpos yoluna girmeniz gerekmektedir. Sonrasında 11-12 kilometre boyunca virajlı yola maruz kalıyorsunuz. Evet, yollar biraz kötü ama o yolun sonundaki güzellik paha biçilemez.

Olimpos’a nasıl gidilir? 

Antalya Havalimanından gitmek istiyorsanız ise HAVAŞ ile Antalya otogarına gidebilir oradan da Kumluca otobüslerine binebilirsiniz. Gündüzleri berrak bir deniz, gece yakılan kamp ateşi, gece sahilde uzanırken yıldızların o muhteşem hali paha biçilemez. Kalabileceğiniz yerlere baktığımızda ise bungalov evleri, pansiyonları tercih edebilirsiniz dilerseniz de kamp kurabilirsiniz. Olimpos’a gittiğinizde mutlaka Olimpos harabelerinin fotoğrafını çekmeyi unutmayın. 

Olimpos kamp yerleri ve plajları

Olimpos sahiline en yakın sahil ise çıralı sahilidir. Özel aracınızla 8-9 km olan çıralı plajının tarihi dokusu zengin olmakla birlikte Yunan Mitolojisine dayanmaktadır.

Plajın güneyinde Olimpos ve kuzeybatısında Yanartaş bulunur. Bu bölge aynı zamanda Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama bölgesidir. Turistlerin bolca ziyaret ettiği yerler arasında yer almaktadır. Olimpos huzur bulmanın ve doğaseverlerin doğa ile buluşması için eşsiz bir yerdir. Ruhunuzu bir rehabilitasyon merkezine yatırmak isterseniz hiç şüpheniz olmadan rotanızı bu bölgelere çevirebilirsiniz.