Anahtar Kelimeler: Otomat Pasif Gelir Etmek


Otomat ile Pasif Gelir Elde Etmek

Son yılların pasif gelir kaynakların bir tanesi de otomat makinalarıdır.

Son yılların pasif gelir kaynakların bir tanesi de otomat makinalarıdır. Düşük sermaye ile başlanacak güzel pasif gelir kaynaklarından bir tanesi olarak göze çarpmaktadır. Hem kendi işinizde çalışıp hem de otomattan gelir sağlayabilirsiniz. Tam zamanlı otomat işi yapmadan önce birkaç tane otomat makinası ile başlamanız yeterli olacaktır. İşinizden çıktıktan sonra akşamları veya hafta sonları otomatlarınızı kontrole gidebilirsiniz. Elinizden geliyorsa yanınızda ufak takımlar ile bakımlarını kendinizde yapabilirsiniz.

    Otomatımızı aldık ne yapacağız. Öncelikle yapmamız gereken şey yer araştırmasını iyi yapmalıyız, insan popülasyonunun fazla olduğu yerlere koymak önceliğiniz olmaktadır. Hastaneler önleri, parklar, okul önleri gibi yerler tercih edebilirsiniz. Koyacağınız yerler tabi ki sizlerden kira talep ederler bunların araştırmasını yapıp sizin için hangisi uygun olacaksa onu tercih etmelisiniz. Belirli zaman aralıklarıyla gidip ürünleri yenilemelisiniz.

    Birden fazla otomat almaya karar verdiniz, bu otomatların uzaklıklarının fazla olamamasına dikkat edin. Bu sefer yakıt, araç giderleri gibi masraflardan dolayı gelir kaybetmeye başlarsınız. Otomatlarınızı alırken bakım masraflarını da göz önünde bulundurmalısınız. İkinci el olarak da otomat bulup alabilirsiniz, bakımlarının yapılmış olması, otomatı üreten firmanın bakım periyotları nelerdir, bunları öğrenip hesabınızı yapıp ona göre yatırım yapmalısınız.

     Otomatları koyacağınız yerlerin refah seviyesine göre ürün seçimi yapmalıyız. Bir otobüs durağının bulunduğu yere su yerine kahve otomatı koyarsak yazın gelir elde edemezsiniz. Fakat durağın yanına su otomatı koyarak yaz kış gelir elde etmiş olursunuz.

Hangi Otomat Nereye Koyulmalı

En önemli konulardan biriside otomatı koyacağınız yerdir.

  • Metro durağı giriş-çıkışlarına yiyecek otomatı ve içecek otomatları konabilir.
  • Alt geçitlere oyun oynanabilecek otomatlar ve su otomatı konabilir
  • Alışveriş merkezlerinde fotomatik ve oyun otomatları koyulabilir
  • Cafelere veya düğün salonlarına oyun otomatı konulabilir
  • Hastanelere istediğiniz otomatı koyabilirsiniz en çok su tercih edilir
  • Park ve yürüyüş alanlarına su otomatları ve light yiyecekler olan otomatlar tercih edebilirsiniz
  • Terminallere çeşitli otomatlar koyabilirsiniz