"Tarım gençlerle yükseliyor" Yarışmaya başvuru için son günler

Bu haberimizde size bir çok yarışma içinden özenle seçtiğimiz bir yarışmadan bahsedeceğiz. Bu yıl 5. kez düzenlenecek bu yarışma bir çok açıdan çok anlamlı.

İzmir Ticaret Borsası tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl 5. kez düzenlenen yarışma artık geleneksel bir hal alıyor. Ancak yarışmayı bir çok yarışmadan ayıran en önemli unsur ülke ve dünya ekonomisini elle tutulur bir şekilde kısa, orta ve uzun vadede hep etkilemiş hepte etkileyecek bir sektöre ilham olacak sonuçlara yol açabilmesi. Sürekli tüketime yöneldiğimiz günlerde asıl ve öz üretimin tarımda olduğunu bilerek, elimizdeki gücü iyi bir şekilde kullanabilirsek güzel bir gelecek mümkün olabilir. Bunlar bizim yorumlarmız isterseniz bir de yarışmayı organize eden İzmir Ticaret Borsası'nın yarışmayı düzenleme amacını kendi cümlelerinden okuyalım. 

Tarımda sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü arttırmak, çağdaş tarımsal uygulamaları geliştirmek, genç kesimin tarım sektörüyle olan ilişkisini güçlendirmek için gençleri tarımsal alanda yenilik yaratacak ve tarımın farklı çalışma alanları ile entegrasyonunu sağlayacak fikirler üretmeye teşvik etmek

 

İzmir Ticaret Borsası'nın düzenlemiş olduğu bu yarışmaya 31 Mart 2021 saat  17:00' ye kadar başvuruda bulunabilirsiniz.  

Yarışmada verilecek ödüller ise şu şekilde

Ödül Miktarları:

  • Birincilik Ödülü     :5.000,00 TL
  • İkincilik Ödülü       :3.500,00 TL
  • Üçüncülük Ödülü :2.500,00 TL
  • Başarı Ödülü         :1.500,00 TL (İlk dört, beş ve altıncı projeye)
  • Sergileme Ödülü  :250,00 TL (Seçici Kurul tarafından belirlenecek 25 projeye)

Yarışmaya katılım sağlayabileceğiniz konular

Başvuru Konuları:

  1. Bitkisel ve Hayvansal Üretim

  2. Tarımsal Pazarlama ve Markalaşma

  3. Tarımda Bilişim ve Teknoloji

  4. Kırsal Kalkınma ve Kadın

"Tarım Gençlerle Yükseliyor" yarışmasına başvuru yapmak ve yarışam hakkındaki tüm detayları öğrenmek için İzmir Ticaret Borsası internet sitesi www.itb.org.tr adresini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

EBH